• info@atalaysmimarlik.com

Raydolap

Raydolap

RAYDOLAP İMALATI - RAYDOLAP MOBİLYA - RAYDOLAP FİYATLARI - RAYDOLAP ATAŞEHİR - RAYDOLAP İSTANBUL- RAYLI DOLAP SİSTEMLERİ

SÜRGÜLÜ DOLAP RAYDOLAP SİSTEMLERİ

 

Raydolap

 Genel olarak raydolap, adından da anlaşılabileceği üzere raylı sistem kullanılan dolaplara verilen bir addır. Bu dolapların kapısı, raylı sisteme yerleştirilmekte ve belirli bir yana çekilerek kolaylıkla açılmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan dolap modellerinden olan raylı dolaplar, firmamız tarafından büyük bir titizlikle üretilmektedir.

Ray dolap modelleri piyasaya ilk çıktığında genellikle birkaç çeşitten ibaretti. Ancak kısa sürede geliştirilip çok çeşitli bir yelpazeye ulaştı. Dolayısıyla birbirinden farklı ray dolap fiyatları belli başlı özelliklere göre belirlendi. Aslında raydolap fiyatları nasıl belirlenir? Sorusuna birkaç başlıkta yanıt vermek de bu durumun bir sonucu oldu.

Country Tarzı Ray Dolaplar

Country stili artık evlerin her odasına girdi. Başta oturma odasına uygulanan bu stil artık mutfak, yemek odası, yatak odası hatta çocuk odasına bile ulaştı. Dolayısıyla country tarzı ray dolaplar da kendilerini göstermeye başladı. İngiliz ve Fransız tarzının karışımından ortaya çıkan bu muhteşem ürünler diğer ray dolapların fiyat skalasını biraz aştı. Hatta üzerinde bulunan oyma işçilikleri ne kadar fazla ise ray dolabın fiyatı da o kadar arttı. Ancak ray dolabı ayrı almak yerine toplu bir mobilya alımında satın almak çok daha uygun fiyatları da beraberinde getirdi.

L Tipi Ray Dolaplar Piyasada

Daha büyük ve kalabalık evler için L tipi ray dolaplar piyasada satışa çıkarıldı. Bölmelerinin çok olması kullanıcısına oldukça fazla avantaj sağlayan bu dolaplar yine country dolaplar gibi farklı fiyatlandırılıyor. Dolabın büyüklüğü beraberinde farklı ustalık ve daha fazla malzeme gerektirdiği için boyutuna göre fiyatlandırılıyor. Ciddi farklar olmasa da özel yapım L tipi ray dolaplar da yine standart ray dolaplara göre farklı fiyatlardan alıcı buluyor.

Sürgülü raydolap sistemleri için bizimle iletişime geçiniz.